(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Kolarčík bude riaditeľom košického magistrátu
@ Aktuálne -> Verejná správa     Sep 29 2008 - 07:19 GMT
(SITA) - Marek Kolarčík, doterajší šéf projektového košického tímu, ktorý vyhral súťaž o titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013, bude od 1. októbra zastávať funkciu riaditeľa košického magistrátu. Informoval o tom dnes na tlačovej besede primátor Košíc František Knapík. Dodal, že zmenu na poste riaditeľa magistrátu, ktorý dosiaľ zastával nominant SDKÚ-DS Milan Sabol, konzultoval aj s vedením poslaneckého klubu SDKÚ-DS a KDH v mestskom zastupiteľstve.

"Rozhodnutie padlo skôr ako európska komisia rozhodla o udelení titulu pre mesto Košice a nemalo to vplyv na vymenovanie Kolarčíka za riaditeľa magistrátu," povedal primátor. Doložil, že riaditeľa magistrátu podľa novelizovaného zákona už nemusí schvaľovať mestské zastupiteľstvo. Zatiaľ nepadlo definitívne rozhodnutie, kto nahradí Kolarčíka na poste vedúceho tímu. Vedením je dočasne poverená Alena Vachnová, dosiaľ zodpovedná za zahraničné vzťahy v projektovom tíme.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/