(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
BASKETBAL: Majsterky z Košíc posilnila aj druhá americká legionárka
@ Aktuálne -> Šport     Oct 08 2008 - 09:40 GMT
(SITA) - V stredu napoludnie dorazila na Slovensko aj druhá americká legionárka úradujúceho ženského slovenského basketbalového majstra Maxima Broker Košice Cathryne Kraayeweldová.

"Sme veľmi radi, že Cathryne je už medzi nami a môžeme sa konečne v kompletnom zložení pripravovať nielen na ligové zápasy, ale najmä na blížiace sa stretnutia Euroligy." skonštatoval pre agentúru SITA Štefan Svitek, tréner košického tímu. Kraayeweldová by mohla nastúpiť za Maximu Broker už v sobotu 11. októbra na palubovke nováčika extraligy v Prešove a v stredu 15. októbra by mala patriť k oporám Košičaniek v prvom zápas Euroligy na pôde francúzskeho Montpellieru.

Dvadsaťsedemročná 191 cm vysoká pivotka klubu WNBA New York Liberty skončila sezónu v severoamerickej profesionálnej súťaži 29. septembra, keď vo finále Východnej konferencie jej klub NY Liberty druhýkrát podľahol Detroit Shock, neskoršiemu víťazovi celej súťaže. V tejto sezóne odohrala Kraayeweldová vo WNBA 34 zápasov s priemerom 9,6 bodu na zápas a 6,1 doskoku na zápas.

Prvá z dvojice amerických legionárok majstrovského tímu z Košíc Sidney Spencerová z Los Angeles Sparks sa objavila v Košiciach už v pondelok. Dvadsaťtriročná 191 cm vysoká krídelníčka sa podobne ako Kraayeweldová rozlúčila s WNBA po treťom zápase finále Západnej konferencie, kde 27. septembra jej tím LA Sparks podľahol San Antoniu Silver Stars. V tejto sezóne odohrala vo WNBA 34 zápasov s priemerom 5,3 bodu a 1,9 doskoku na zápas. Na rozdiel od Kraayeweldovej však nenastupovala v základnej zostave svojho tímu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/