(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košický samosprávny kraj je pripravený na euro
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 27 2008 - 08:13 GMT
(SITA) - Košický samosprávny kraj (KSK) a organizácie v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti sú pripravené na prechod na euro. Vyplynulo to z materiálov, o ktorých dnes rokovali poslanci krajského zastupiteľstva. V úrade KSK a v organizáciách v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti bol zabezpečený prechod na duálne zobrazovanie mien vo vnútri organizácie aj smerom k zamestnancom a externému prostrediu. Potvrdila to aj kontrola z Najvyššieho kontrolného úradu, ktorá preverovala pripravenosť KSK od júla do 7. augusta.

Ako vyplynulo z predloženej správy, KSK pre zvládnutie ekonomicko-informačných procesov aktualizoval softvér, doplnkové aplikácie a zakúpil nový počítačový server. V letných mesiacoch otestovali prevádzku jednotlivých ekonomických a informačných systémov a ich modulov pre úsek rozpočtu a účtovníctva. Úrad KSK neočakáva vážnejšie problémy pri prechode na euro a je pripravený riešiť prípadné ťažkosti technického charakteru a metodicky pomáhať inštitúciám v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK.
KSK uskutočnil aj inventarizáciu a analýzu všeobecne záväzných nariadení a v


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/