(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Plavecká štafeta mesta – dvadsaťštyri hodín v bazéne
@ Aktuálne -> Šport     Nov 13 2008 - 04:31 GMT
(SITA) - Košičania chcú tento rok prekonať rekord a opäť vyhrať súťaž slovenských miest v Plaveckej štafete – dvadsaťštyri hodín v bazéne. Súťaž sa začne 17. novembra na pravé poludnie a potrvá do dvanástej hodiny nasledujúceho dňa. Podujatie odštartuje košický primátor František Knapík. Cieľom štafety je priviesť obyvateľov mesta k osvojeniu si činností, ktoré vedú k zdravému životnému štýlu prostredníctvom športu.

"Minulý rok Košičania súťaž vyhrali, do podujatia sa vlani zapojilo 1 626 ľudí, ktorí za 24 hodín zaplávali 115 kilometrov a 75 metrov. Očakávame, že teraz sa do súťaže zapojí vyše dvetisíc plavcov, informoval Ivan Šulek z oddelenia školstva košického magistrátu, ktorý podujatie organizuje. Doložil, že rátať sa bude počet účastníkov, pričom sa sčítajú jednotlivo zaplávané vzdialenosti. Do súťaže sa môžu zapojiť materské, základné a stredné školy ako aj členovia rôznych športových oddielov pôsobiacich v Košiciach. Štartujúci si môžu vybrať plávanie na 25, 50 a 100 metrov ľubovoľným plaveckým štýlom. Ako uviedol Šulek, uvítajú, ak sa do súťaže zapoja aj firemné kolektívy, čo treba nahlásiť pri prezentácii.

Organizátori pripravili aj sprievodný program. V priestoroch bazéna a Reštaurácie Bazén vystúpia mládežnícke hudobné a tanečné súbory. V závere súťaže získajú ocenenia najmladší a najstarší plavec a najrýchlejší plavci v jednotlivých kategóriách.

Podujatie chce oddelenie školstva využiť aj na oboznámenie širokej verejnosti s novým projektom na školách - Školskou športovou ligou v kolektívnych a individuálnych športoch, ktorá je prístupná pre všetky školopovinné deti v meste.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/