(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Redaktori SRo v slovenskom vysielaní Maďarského rozhlasu
@ Aktuálne -> Médiá     Nov 24 2008 - 10:42 GMT
(SITA) - Dvaja redaktori Slovenského rozhlasu (SRo) budú od utorka do piatka pracovať v redakciách slovenského vysielania Maďarského rozhlasu. Andrea Feciková z Rádia Regina Košice ide do Miskolca a Martin Jurčo z rozhlasového centra publicistiky do Segedínu. Podľa Evy Reiselovej, riaditeľky Rádia Regina, rodinného rádia SRo, okrem toho, že si vymenia skúsenosti so svojimi kolegami, nahrajú v oboch mestách a ich okolí reportáže. Martin Jurčo sa stretne s vysokoškolskými pedagógmi slovenského jazyka v Segedíne. S hosťami v štúdiu bude diskutovať aj o slovensko-maďarských vzťahoch.

Andrea Feciková sa v Miskolci v stredu po 20:00 zúčastní naživo vysielaného rádiomostu Miskolc - Košice. V relácii, ktorá spojí vysielanie Rádia Regina a slovenské vysielanie Maďarského rozhlasu, predstaví Regina históriu a prácu slovenskej redakcie v Miskolci a tradície ľudí v regiónoch, ktoré pokrýva. Poslucháčov v nej popri Fecikovej bude sprevádzať aj Ildikó Matsová.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SRo Alexandra Štullerová - Koreňová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/