(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Sieň slávy košických osobností otvorí Imrich Henszlmann
@ Aktuálne -> Verejná správa     Dec 11 2008 - 05:10 GMT
(SITA) – Slávnostná prezentácia projektu Sieň slávy mesta Košice sa uskutoční dnes v priestoroch Historickej radnice. Ako agentúru SITA informoval pracovník košického magistrátu Tibor Ičo, sieň slávy košických osobností otvoria profilom Imricha Henszlmanna (1831 – 1888) pri príležitosti 120. výročia úmrtia tohto významného košického rodáka, historika, múzejníka, zakladateľa umenovedy a pamiatkovej ochrany v Uhorsku. Bol tiež členom maďarskej akadémie vied a zakladateľ Hornouhorského muzeálneho spolku – predchodcu súčasného Východoslovenského múzea.

Život a dielo tejto významnej osobnosti predstaví dokumentárny film. Súčasťou podujatia bude aj výstava približujúca život a dielo tohto slávneho Košičana, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o ochranu i obnovu košických historických pamiatok.

\"Ambíciou projektu Sieň slávy mesta Košice je audiovizuálnou formou prezentovať slávnych Košičanov, najvýznamnejšie osobnosti spoločenského, kultúrneho a vedeckého života, ľudí, ktorí sa neobyčajným spôsobom pričinili o dobrú povesť nášho mesta. Chceme, aby aj takýmto spôsobom, cez významné osobnosti, spoznávali obyvatelia bohatú históriu nášho mesta,“ povedal Ičo a dodal, že projekt je len v začiatočnej fáze a podľa toho, ako bude jeho realizácia postupovať, je možné že vznikne na internete stránka – virtuálna Sieň slávy a časom možno aj skutočná.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/