(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Matič už za SR nenastúpi, v nedeľu debutoval v A-tíme Srbska
@ Aktuálne -> Šport     Dec 15 2008 - 06:38 GMT
Jozef Vukušič (gen. riaditeľ MFK Košice na margo premiérového vystúpenia Nemanju Matiča v drese srbskej reprezentácie proti Poľsku): "Hral naozaj dobre, patril medzi najlepších v tíme Srbska, takmer nepokazil prihrávku"

Futbalista corgoňligového klubu MFK Košice Nemanja Matič (nar. 1. 8. 1988) už nenastúpi za slovenskú reprezentáciu. Dvadsaťročný talentovaný stredopoliar absolvoval v nedeľu pod vedením trénera Radomira Antiča svoj debut v drese A-tímu rodného Srbska. Rodák zo Šabacu odohral v tureckej Antalyi v medzištátnom priateľskom dueli proti výberu Poľska celý zápas a napriek prehre 0:1 (gól: 53. Boguski) patril k hráčom, ktorých bolo na trávniku vidieť. Matič mohol byť so svojím výkonom spokojný. "Hral naozaj dobre, patril medzi najlepších v tíme Srbska. Takmer nepokazil prihrávku, zahrával štandardné akcie a niekoľkokrát ho pochválili i komentátori stretnutia," cituje internetová stránka www.mfkkosice.sk slová generálneho riaditeľa košického klubu Jozefa Vukušiča, ktorý mal možnosť sledovať spomenutý prípadný duel v krajine polmesiaca.

Nemanja Matič, ktorý má aj slovenské občianstvo, sa v novembri skvele uviedol v prípravnom súboji srbskej dvadsaťjednotky proti rovesníkom z Izraela. Špílmacher klubu z východu Slovenska vtedy strelil dva góly a najväčšou mierou sa podieľal na víťazstve 3:2. O Matiča sa intenzívne zaujíma anglický účastník Premier League FC Middlesbrough, hlavný kouč Gareth Southgate by talentovaného srbského záložníka rád videl už od januára v kádri svojho mužstva. Na Riverside Stadium bol Nemanja Matič na skúške, ktorú "prerušila" nominácia do seniorskej reprezentácie na spomenutý zápas Srbsko - Poľsko.

"Aj keď by sme o takého hráča, ako je Matič, veľmi neradi prišli, s veľkou pravdepodobnosťou bude už od januára hrávať v Premier League," povedal nedávno pre Sky Sports anglický manažér MFK Košice Allen Bula.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/