(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mesto prehralo spor o pozemky pod U. S. Steel
@ Aktuálne -> Rôzne     Dec 22 2008 - 05:03 GMT
Katastrálne územie Košíc bude menšie o takmer sedemsto hektárov. Mesto tak stratí približne 50 miliónov korún (1,66 mil. €) na príjmoch za daň z nehnuteľnosti. Súdny spor o pozemky pod hutníckym kombinátom U. S. Steel, ktoré vlani katastrálny úrad v rámci reštitúcie odčlenil z územia Košíc a vrátil do katastra obce Sokoľany, právoplatne ukončil Najvyšší súd SR. Vyplýva to z uznesenia NS SR, ktoré obec Sokoľany zverejnila na svojej webovej stránke.


NS 29. októbra zamietol odvolanie mesta Košice proti rozsudku Krajského súdu v Košiciach, ktorý v novembri 2007 potvrdil ako zákonné rozhodnutie katastrálneho úradu o zmene územných hraníc medzi Košicami a obcou Sokoľany v prospech obce. Samotné odvolanie súd neskúmal, zamietol ho s tým, že nebolo podané v lehote.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/