(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Obecný úrad už funguje po dramatickom sťahovaní
@ Aktuálne -> Verejná správa     Jan 05 2009 - 08:11 GMT
(SITA) – Obecný úrad košickej mestskej časti Pereš funguje oddnes v nových priestoroch. Tie od júna minulého roku bez nájomnej zmluvy využívalo ako súkromnú škôlku občianske združenie Lienočka.

"Dnes je ešte nestránkový deň. V stredu už bude úrad slúžiť našim obyvateľom. Nasťahovali sme sa v sobotu za asistencie polície, za dosť dramatických okolností. Niekto podal na políciu trestné oznámenie, že v objekte sú zlodeji. Prišla policajná hliadka, ktorej som preukázal, že ide o majetok, ktorý mesto zverilo do správy našej mestskej časti, takže sme v objekte legálne a nepodnikáme nič protiprávne. Potom sa niekto pokúšal násilím vniknúť do objektu, ale už boli vymenené zámky a v budove bola ešte pracovníčka,“ povedal dnes pre agentúru SITA starosta košickej mestskej časti Pereš Jozef Karabin. Doložil, že primátor Košíc František Knapík potrebné dokumenty podpísal 30. decembra.

Obecný úrad sa musel sťahovať, lebo budova, v ktorej sídlil, patrí mestu a bola v havarijnom stave. Keď ju vodárne odpojili aj od pitnej vody, starosta na čas úrad zavrel. Decembrové zastupiteľstvo mestskej časti rokovalo v miestnej krčme.

Mestské zastupiteľstvo v prvej polovici decembra prijalo uznesenie, že zveruje objekt mestskej časti Pereš s tým, že pre Lienočku ponúkne iný objekt. Podľa vyjadrenia magistrátu objekt Lienke ponúkli písomne, no nijaký zástupca nechcel prevziať listovú zásielku.

Ako uviedol Karabin, všetok majetok združenia zdokumentovali, aby nikto nemohol neskôr tvrdiť, že niečo chýba. "My sme zatiaľ v jednej miestnosti, no ešte pred nasťahovaním sme všetky veci patriace združeniu nafotografovali aj nafilmovali. Takže zatiaľ budeme v provizóriu. Očakávam, že Lienočka si svoj majetok v čo najkratšom čase odvezie,“ povedal Karabin. Doložil, že všetko, vrátane písomností, odovzdajú len štatutárnemu zástupcovi občianskeho združenia Lienočka. Ako pre médiá uviedli jej zástupcovia, celú vec budú riešiť súdnou cestou.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/