(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
ZEM BEZ PRÍBEHOV = STROM BEZ KOREŇOV
@ Kultúra -> Literatúra     Jan 21 2009 - 04:09 GMT
Verejná knižnica Jána Bocatia, Karpatská nadácia a Literárna spoločnosť Pravé orechové Vás pozývajú na verejnú prezentáciu knihy ZEM BEZ PRÍBEHOV = STROM BEZ KOREŇOV.

V tejto knihe nájdete dvanásť povestí, tradovaných i historicky verných príbehov z východu Slovenska. Boli zozbierané od najstarších obyvateľov zo šiestich obcí v okolí Košíc, presnejšie zo Sene, Nižného Lánca, Vyšného Lánca, Nováčan, Šemše a Vyšnej Myšle. Spisovatelia zachytili a literárne spracovali príbehy tak, ako sa v jednotlivých komunitách tradujú. V týchto dielkach sa odráža spôsob myslenia i predstavivosti minulých generácií, ale tiež osudy skutočných ľudí, ktorí síce nikdy netvorili dejiny, ale dôsledky všetkých historických zmien sa ich bezprostredne dotýkali.

Na stretnutie s Vami sa tešia autori knihy z Literárnej spoločnosti Pravé orechové Slavomír Szabó, Anna Domaniková, Soňa Jakešová, Ľubica Andrásiová a ilustrátorka Jana Šlosárová.

(sivo)


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/