(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Balet na koncertnom pódiu filharmónie
@ Kultúra -> Podujatia     Feb 18 2009 - 07:40 GMT
(SITA) - Balet vo filharmónii je ďalším projektom Štátnej filharmónie Košice (ŠFK). Ako informovala dramaturgička ŠFK Mária Kornuciková, ŠFK predvedie na koncerte v Dome umenia v Košiciach vo štvrtok okrem iného známe Bolero od Maurica Ravela, jeho súčasťou bude tanec sólistky Štátneho divadla (ŠD) Košice Ludmily Vasylyeva medzi hráčmi na koncertnom pódiu. Choreografiu vystúpenia pripravil šéf baletu ŠD Ondrej Šoth.

Na koncerte zaznejú aj ďalšie diela, napríklad Ravelova La Valse, Tance zo Slovenska od Tibora Andrašovana a Prokofievov Husľový koncert.

Ludmila Vasylyeva je sólistka baletu Štátneho divadla Košice. Pochádza z Kyjeva, kde študovala na Štátnom choreografickom učilišti. V rokoch 1994-1996 bola sólistkou Židovského muzikálovo-činoherného divadla Mazltov, neskôr pôsobila v Kyjevskom národnom divadle opery a baletu (do r. 2001). V rokoch 2004 a 2006 získala ocenenie na Medzinárodnej súťaži Sergeja Lyfara v kategórii choreograf, v roku 2006 aj Cenu Literárneho fondu za divadelnú tvorbu. Stvárnila mnoho hlavných postáv svetoznámych baletov (Carmen, Giselle, Júlia a i.), vystupovala v USA, Kanade, Japonsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Španielsku a i.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/