(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Príjmy KSK v dôsledku krízy poklesnú o 9,96 milióna eur
@ Aktuálne -> Verejná správa     Mar 02 2009 - 03:11 GMT
SITA) – Košický samosprávny kraj (KSK) očakáva, že v dôsledku krízy klesnú jeho príjmy v tomto roku oproti vlaňajšku o približne 9,96 milióna eur. „Vychádzame z informácie ministerstva financií, ktoré zverejnilo úroveň poklesu,“ uviedla hovorkyňa KSK Soňa Jakešová pre agentúru SITA. Dodala, že KSK už v návrhu tohtoročného rozpočtu rátal z poklesom príjmov z daní o 3,32 milióna eur, reálny výpadok predstavuje 6,64 mil. eur. Súčasne košický vyšší územný celok prehodnocuje aj odhady poklesu výberu dane z motorových vozidiel.

„Úrad KSK už od začiatku roka funguje v úspornom režime hospodárenia. Zároveň sme vyzvali organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK k prijatiu účinných opatrení na zabezpečenie činnosti počas krízy. Konkrétny návrh na viazanie rozpočtu výdavkov samosprávneho kraja bude predložený na zastupiteľstva KSK v apríli 2009,“ uviedla Soňa Jakešová.

Ako povedal župan Zdenko Trebuľa, reštrikcie financovania sa dotknú všetkých oblastí bežných, no predovšetkým kapitálových výdavkov, no nechce zastaviť už rozbehnuté projekty. Zdôraznil, že KSK zabezpečí, aby normálne fungovali všetky činnosti a služby pre občanov, na strane druhej škrty sa dotknú menej dôležitých činností a oblastí. „Peniaze na spolufinancovanie schválených projektov z európskych fondov však dokážeme zabezpečiť,“ uistil Trebuľa.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/