(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
České dni ukončí Ledeckého muzikál Hamlet
@ Kultúra -> Oznamy     Nov 11 2002 - 07:31 GMT
V dňoch 15. až 17. novembra o 19. hodine a v sobotu 16. novembra aj o 16. hodine sa uskutoční v košickom Jumbo centre vyvrcholenie 8. ročníka Českých dní v podobe uvedenia najúspešnejšieho projektu pražskej divadelnej sezóny 2000 – 2001 Ledeckého muzikálu Hamlet.

V tejto muzikálovej lahôdke sa divákom okrem iných predstavia aj Miroslava Partlová, Marián Grexa, Jana Daňová, Marián Kochanský, Ján Lehotský , Marcel Palonder a Marián Kaprálik. Ako povedal na tlačovke v súvislosti s východoslovenskou premiérou Hamleta režisér a producent predstavenia ako aj jeden z predstaviteľov Claudiusa Andy Hryc, slovenská verzia muzikálu, majúca doposiaľ 120 repríz je vďaka dynamyckej choreografii Jána Ďurovčíka dramatickejšia ako pražská, ktorá je postavená viac na speve.

O výnimočnosti tohto úspešného diela svedčí aj skutočnosť, že po tom ako ho raz uviedli v New Yorku bude muzikál preložený do angličtiny a následne ho čaká premiéra v New Jersey. Vstupenky si ešte možno zakúpiť v pokladni Jumbo centra v Košiciach, v Informačnom centre mesta Košíc na Hlavnej 59, alebo priamo v spoločnosti GreArt Production v Plzeňskej hospode na Bielej 3.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/