(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zvolenčan P. Sivák: "Nevedel som, čo s pukom - vystrelil som"
@ Aktuálne -> Šport     Mar 20 2009 - 06:04 GMT
(SITA) - Hokejisti HC Košice prehrali prvýkrát v tomto kalendárnom roku zápas na vlastnom ľade, ich sériu dvanástich víťazstiev v Steel Arene v druhom semifinále prerušil v druhom semifinálovom zápase play off HKm Zvolen. Mužstvo spod Pustého hradu, ktoré v Košiciach vyhralo predtým ako posledné ešte v závere roka 2008, sa v oboch stretnutiach prezentovalo veľmi dobrým výkonom, založenom na pozornej defenzíve, rýchlom prechode do útoku a častej streľbe.

"Prišli sme do Košíc s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas, čo sa nám napokon podarilo. Môžeme byť spokojní. Teraz nás čakajú dva zápasy doma a oba chceme vyhrať," povedal po druhom semifinále útočník Zvolena Peter Sivák. Práve on svojím gólom v 57. minúte vo vlastnom oslabení rozhodol o víťazstve hostí. Kledrowetz rozohral puk na Húževku, ktorý ho však obrannej modrej stratil a Sivák švihom namieril presne pod horný roh košickej bránky, v ktorej mal Hudáček zakrytý výhľad.

"Puk sa dostal ku mne. Košičania si nerozumeli, ja som nevedel, čo s pukom, tak som vystrelil. Opäť sa ukázalo, že keď nevieš, čo urobiť, tak vystreľ. Mne to tam padlo. V prvom zápase sa od nás šťastena odklonila, v druhom zasa priklonila," popísal rozhodujúci moment duelu Sivák, ktorý si dal predčasný darček k sobotňajším 27. narodeninám.

"Hrali sme presilovku a chcel som už ísť striedať, keď som dostal ťažší puk a nespracoval som ho ideálne. Rozhodla jedna chyba, ktorú sme spravili my. Oba zápasy boli vyrovnané, u nás nikto v kabíne nečakal, že sériu vyhráme 4:0," tvrdil košický útočník Peter Húževka, ktorý stratou puku ponúkol ideálnu možnosť na skórovanie Sivákovi. "Aj v sezóne sme odohrali so Zvolenom dramatické zápasy. V týchto súbojoch však rozhodujú o úspechu maličkosti."

Oba košické zápasy boli veľmi vyrovnané. Favoritom duelov boli domáci, ktorí boli v doterajšom priebehu extraligy suverénni. Zvolen však eliminoval ich najväčšie zbrane a navyše im ešte nedovolil v tejto sérii skórovať v presilovke. "Košice začali trocha zakríknuto, ale séria bude ešte veľmi dlhá," prognózoval zvolenský útočník Sivák.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/