(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HOKEJ: Košice aj Zvolen v stredu o semifinálový mečbal
@ Aktuálne -> Šport     Mar 24 2009 - 10:27 GMT
(SITA) - Gólovo síce nie príliš úrodná, ale o to zaujímavejšia je séria play off hokejovej Slovnaft extraligy medzi víťazom základnej časti z Košíc a Zvolenom. V stredu sa v košickej Steel Aréne uskutoční už piaty diel semifinálového súboja týchto dvoch súperov. Prípravy sa nesú v znamení očakávaní, či sa domácim "oceliarom" podarí udržať si ofenzívnu fazónu zo štvrtého duelu, alebo Zvolen opäť nájde účinnú protizbraň na ambiciózny domáci tím. Vypredaný moderný štadión poženie Košičanov k dôležitému tretiemu víťazstvu, avšak hráči HKm už ukázali, že aj na ľade súpera dokážu prekvapiť a zaskočiť favorita.

Zápas to bude určite veľmi dôležitý, veď víťaz získa výhodu mečbalu pred piatkovým stretnutím vo Zvolene. "Verím, že aj doma budeme pokračovať v nasadenom tempe z pondelka, vyhráme a do Zvolena prídeme sériu ukončiť,“ povedal košický útočník Stanislav Gron, autor dvoch gólov do zvolenskej bránky v tejto sérii.

Košičania dlho nevedeli nájsť recept na zvolenskú obranu a brankára Jána Laca, v prvých troch zápasoch strelili iba štyri góly, no vo štvrtom dokázali prestreliť Laca resp. Igora Murína dovedna hneď päťkrát.

Tréner HC Košice Anton Tomko verí, že jeho zverenci budú pokračovať aj v domácom zápase v rovnakom nasadení, aké predviedli pri víťazstve 5:0 vo Zvolene. "Každý zápas sa začína za stavu nula nula. Musíme sa sústrediť na našu hru, nemôžeme sa starať o Zvolen. Ak budeme hrať tak ako vo štvrtom zápase, tak sa nemusíme báť,“ cituje Tomka oficiálna internetová stránka košického mužstva.

Asistent tréner Zvolena Vladimír Hiadlovský však dúfa v opak: "Verím, že sme si doma vybrali posledný čierny deň, do stredy sa dáme dokopy a v Košiciach prekvapíme. V našom výkone boli určité veci, ktoré sme nezvládli, ale tie si rozoberieme v šatni a musíme ich do ďalšieho zápasu odstrániť. Verím, že sa nám to podarí.“


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/