(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Boj o Dargovský priesmyk – pokračovanie rekonštrukcie bitky
@ Aktuálne -> Rôzne     May 04 2009 - 05:04 GMT
(SITA) – Milovníci historickej vojenskej techniky majú v sobotu 9. mája príležitosť zažiť atmosféru bojov o Dargovský priesmyk v druhej svetovej vojne. Klub Retro Air Košice pripravil historickú rekonštrukciu bojov o Dargovský priesmyk z obrannej línie Gisela Stellung z roku 1944/45. Je už druhým pokračovaním historickej rekonštrukcie bojov. Bitku o Bačkov videlo v minulom roku vyše dvadsaťdvatisíc návštevníkov.

V tohtoročnej ukážke sa predstavia najelitnejšie kluby vojenskej histórie zo Slovenska a Čiech. Do rekonštrukcie sa zapojí množstvo dobovej, historickej, kolesovej, pásovej a leteckej vojenskej techniky, vrátane legendárneho TIGRA a T34. Množstvo dobových zbraní a pyrotechniky bude samozrejmosťou. Nebude chýbať ani statická ukážka súčasnej bojovej techniky. Podujatie sa začína o 9:00, samotná ukážka od 12:00. Organizátori radi privítajú všetkých, ktorí si chcú pripomenúť jednu z najťažších bitiek, ktoré viedli k oslobodeniu Slovenska.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/