(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Ocenili víťazov súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického
@ Kultúra -> Literatúra     May 06 2009 - 07:46 GMT
(SITA) – Štrnásty ročník celoslovenskej súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického vyvrcholil slávnostným odovzdávaním cien dvadsiatim siedmim najúspešnejším mladým literátom. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Dní mesta Košice. Organizovali ho Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s Átrium klubom a Mestskou časťou – Západ.

Ako dnes agentúru SITA informovala hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, do súťaže sa prihlásilo 195 žiakov ZŠ a osemročných gymnázií z celého Slovenska a jeden účastník z Rumunska. Práce hodnotila odborná porota v zložení Peter Karpinský, Marián Andričík, Markéta Andričíková, všetci traja pôsobia na Prešovskej univerzite a básnik, pedagóg a publicista Tibor Kočík. Súťažiaci mohli svoju poéziu a prózu posielať na tri organizátormi vyhlásené témy - Smiechotvorné slúchadlo, Deväť mačacích životov, A padák sa mi neotvoril. Prihlásených najviac zaujala práve prvá téma Smiechotvorné slúchadlo.
Košické deti reprezentovali svoje mesto veľmi úspešne. V každej kategórii obsadili viacero víťazných miest. Tému A padák sa mi neotvoril najlepšie stvárnila a prvé miesto v próze získala Andrea Andrášová z Bratislavy, za poéziu porota prvé miesto neudelila. V téme Deväť mačacích životov bol najúspešnejší Jakub Neckář z košickej ZŠ L. Novomeského, v próze porota prvé miesto neudelila. V téme Smiechotvorné slúchadlo kategóriu poézia vyhral Jonatán Perašín zo Spojenej školy D. Tatarku v Poprade, v próze sa víťazom stal Tibor Engler z košickej ZŠ Park Angelinum.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/