(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pre Dorku na VSE City Run vybehali účastníci vyše 5 tis. eur
@ Aktuálne -> Rôzne     May 07 2009 - 10:30 GMT
(SITA) – Na charitatívnom podujatí VSE City Run vybehali účastníci pre krízové centrum Dorka 5 637 eur. Cieľom podujatia bolo podporiť netradičným spôsobom - behom na fitnespáse - krízové Centrum Dorka v Košiciach. Spoločnosť VSE, a.s., Košice za každý odbehnutý meter zaplatila päť eurocentov. Centrum podporil aj každý, kto sa podujal zabehnúť štvorkilometrový maratón a zakúpil si štartovné v hodnote jedného eura.


Do behu sa zapojilo 881 nadšencov, čo je oproti minulému roku dvojnásobok účastníkov, a na bežiacom páse zabehli spolu 88 820 metrov. Celkovo sa na centrum po prerátaní metrov na centy a prirátaní štartovného vyzbieralo teda 5 637 eur. Dorka ich použije na zorganizovanie letných akcií pre deti a technické vybavenie centra. Atmosféra podujatia gradovala počas dňa aj piesňami od finalistov súťaže Eurovision Song Contest, hudobnej skupiny Smola a Hrušky, kapely Los Massakeros a Trio Marcina Wyrostka.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/