(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Predseda EAS Liška nevylúčil, že útok bol omyl
@ Aktuálne -> Rôzne     May 19 2009 - 04:56 GMT
(SITA) - Predseda detašovaného pracoviska Európskeho arbitrážneho súdu (EAS) so sídlom v Košiciach na Moyzesovej ulici Roland Liška nevylúčil, že mohlo ísť o omyl, keď niekto rozsypal neznámy biely prášok a znefunkčnil zámok bezpečnostných dverí kancelárie.

„Chcem odstrániť niekoľko nepresností, ktoré okolo celej kauzy vznikli,“ vysvetlil Liška. V Košiciach sídli aj rozhodcovský súd s takmer rovnakým názvom. „Náš arbitrážny súd nemá nič spoločné so sporom medzi spoločnosťami OutClaim a košickým dopravným podnikom. Riešime obchodné spory s relatívne nízkou finančnou hodnotou,“ informoval Liška. Doložil, že biely prášok nebol antrax, no zatiaľ nemá oficiálne informácie, o akú látku išlo. Ako uviedol, v sídle súdu prijali účinné preventívne technické a bezpečnostné opatrenia. Incident sa podľa Lišku stal medzi 30. aprílom a 3. májom. Prípad vyšetruje polícia ako zločin všeobecného ohrozenia, za ktorý je trestná sadzba štyri až desať rokov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/