(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach sa uskutoční workshop o liečbe cystickej fibrózy
@ Aktuálne -> Zdravie     May 20 2009 - 03:53 GMT
(SITA) - V Košiciach sa v dňoch 25. až 27. mája uskutoční medzinárodný workshop s témou manažmentu starostlivosti o pacientov s cystickou fibrózou (CF). Organizuje ho Slovenská CF Asociácia v spolupráci s Centrom CF v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Košiciach. Cieľom podujatia je nájsť cestu k implementácii európskych odporúčaní o štandardoch starostlivosti o ľudí s týmto ochorením, analýza súčasného stavu na Slovensku a medzinárodná výmena skúseností. Na workshope sa zúčastní lekársky tím zo švédskeho Göteborgu.

Cystická fibróza je zatiaľ nevyliečiteľné multisystémové ochorenie a podľa odporúčaní Európskej spoločnosti CF majú byť pacienti liečení v špecializovaných centrách, v ktorých sa o nich budú starať odborníci.


Agentúru SITA informovala predsedníčka Slovenská CF Asociácie Katarína Štěpánková.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/