(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Spokojnosť v táboroch extraligového majstra i vicemajstra
@ Aktuálne -> Šport     May 25 2009 - 07:21 GMT
(SITA) - V extralige hádzanárov je od soboty známe meno nového šampióna. V prípade Tatrana Prešov sa však dá hovoriť skôr o starom majstrovi, keďže Šarišania získali už svoj tretí titul za sebou, piaty v ére samostatnosti a ôsmy celkovo.

Posledný krok na ceste za prvenstvom zvykne byť najťažší. Platilo to aj v sobotňajšom treťom finále play-off proti IS Košice (34:27), v ktorom hostia najmä v prvom polčase potrápili favorita. Prešovčania museli doháňať štvorgólové manko, napokon to zvládli a rovnako ako vlani ukončili sériu s týmto súperom 3:0 na zápasy. "Nervozita hráčom zväzovala ruky, cez prestávku sa však upokojili a potom definitívne rozhodli o osude nielen tretieho finálového duelu, ale i celej série. Bolo to dobré finále. Škoda, že takýchto zápasov, ktoré by prilákali divákov, nie je na Slovensku viac," vrátil sa Tibor Szalai, riaditeľ prešovského klubu a zároveň asistent trénera Rastislava Trtíka, i k sobotňajšiemu víťazstvu, po ktorom prepukli v Tatran handball aréne oslavy. "Najskôr spontánne v hale, potom nám jeden zo sponzorov pripravil slávnostnú večeru v hoteli Dukla, kde sa oficiálne vyhodnotila uplynulá sezóna. V nedeľu ráno sme sa mohli zobúdzať s príjemnými majstrovskými pocitmi," priblížil radostné chvíle T. Szalai a dodal: "Nezabudli sme ani na Rada Kozlova. Ešte v sobotu večer ho boli chalani navštíviť v nemocnici a podelili sa s ním o radosť zo zisku titulu, na ktorom má aj on výrazný podiel."

Hádzanári Tatrana Prešov získali v sezóne 2008/2009 titul v domácej extralige, triumfovali v Slovenskom pohári, vyhrali základnú časť českej Zubr extraligy, postúpili zo základnej skupiny Ligy majstrov, ale k úplnej spokojnosti im predsa len niečo ešte chýbalo. "Mňa mrzí len vyradenie Konstancou v osemfinále PVP. Pri lepšej zhode okolností, najmä čo sa týka zdravotného stavu, sme mohli cez Rumunov prejsť. Škoda aj prehry v Nových Zámkoch, bez nej by sme celú domácu extraligovú súťaž absolvovali bez straty bodu. Celkovo však musíme byť spokojní, veď inak sme všetky hlavné vytýčené ciele splnili. Sme radi, že sa nám podarilo zapojiť do hry aj predtým menej vyťažovaných hráčov ako Michal Urban, Mazúr, Mikéci či Géci, čím sme pri množstve stretnutí mohli rozložiť záťaž na viacerých a práve širší káder bol oproti iným tímom našou devízou," zhodnotil uplynulú sezónu funkcionár klubu a zároveň člen realizačného tímu Tibor Szalai.

Hádzanári IS Košice obhájili vicemajstrovskú pozíciu z vlaňajška a za svoje výkony vo finále sa nemusia hanbiť. "Musím chlapcom za celú sezónu poďakovať. Myslím si, že aj v okyptenej zostave sme odohrali s Prešovom dobré zápasy a vo finále zohrali dôstojnú úlohu. Tatran však potvrdil predpoklady, že má na domácej scéne najsilnejšie družstvo," uznal kvality staronového šampióna kouč Košičanov Ján Hruščák. Jeho zverenci úradujúceho majstra viackrát počas série potrápili. "Najmä v domácom zápase, v ktorom sme necelých osem minút pred koncom prehrávali len o jediný gól, ale potom nám došli sily. A podarilo sa nám to aj v treťom dueli, kým sme donútili hrať Prešov na postavenú obranu, v čom nie je až tak nebezpečný. Jeho hlavnou zbraňou sú totiž výborní brankári a protiútoky. S družstvom ako Prešov sa nedá hrať ustráchane, musíte riskovať a keď risk vyjde, máte šancu uspieť," tvrdí J. Hruščák, ktorý zatiaľ nevie, či bude pokračovať vo funkcii kormidelníka košického družstva: "Končí sa mi zmluva. Múdrejší budeme po zasadnutí správnej rady klubu."

Poslednou nezodpovedanou otázkou extraligy mužov zostáva, kto získa bronzové medaily. Odpoveď môže dať už najbližšia streda (27. 5.), hádzanárov MŠK HANT Považská Bystrica delí v súboji s HC Štart Nové Zámky od celkového tretieho miesta už len jedno víťazstvo.

Konečné poradie hádzanárskej extraligy mužov 2008/2009: 1. Tatran Prešov, 2. IS Košice, 3. MŠK HANT Považská Bystrica alebo HC Štart Nové Zámky, 5. MŠK Hlohovec, 6. MHC Edymax Bardejov, 7. ŠKP Bratislava, 8. HK 47 Trnava


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/