(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Karpatská nadácia udelí štipendiá Freda Robeyho
@ Aktuálne -> Školstvo     Jun 02 2009 - 07:12 GMT
KOŠICE 2. júna (SITA) – Karpatská nadácia dnes vyhlásila Štipendium Freda Robeyho pre stredoškolákov z východného Slovenska s dobrými študijnými výsledkami. Štipendium je určené najmä mladým ľuďom, ktorí sú aktívni a pripravení svojou dobrovoľníckou činnosťou podieľať sa na rozvoji svojej školy či komunity. Výzva sa týka najmä študentov so znevýhodneným zázemím z Košického a Prešovského kraja.

„Ročné štipendium na školský rok 2009/2010 vo výške 1000 USD získajú maximálne štyria uchádzači. Všetky informácie pre záujemcov sú uverejnené na internetovej stránke www.karpatskanadacia.sk. "Karpatskej nadácie podporí štipendiom už po štvrtýkrát mladých ľudí z východného Slovenska,“ informovala Rastislav Král, ktorý záujemcom poskytne aj bližšie informácie. Prostriedky na štipendium prišli na Slovensko vďaka daru amerického filantropa Freda Robeyho. „Mladých ľudí považujeme za dôležitých z pohľadu budúceho rozvoja regiónu východného Slovenska. Záleží nám na ich vzdelaní a zároveň na ich vzťahu k vlastnej komunite. Tešíme sa, ak mladí ľudia svoju budúcnosť spájajú s týmto regiónom a nesnažia sa z neho čo najskôr odísť. Pre takýchto mladých ľudí je štipendium určené,“ uviedla riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/