(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
FUTBAL: Košičania v piatok odcestovali na sústredenie do Rakúska
@ Aktuálne -> Šport     Jun 19 2009 - 06:10 GMT
Dvadsaťpäťčlenná hráčska výprava slovenského corgoňligového futbalového klubu MFK Košice odcestovala v piatok ráno na 11-dňové sústredenie do rakúskeho Windischgarstenu
KOŠICE 19. júna (SITA) - Dvadsaťpäťčlenná hráčska výprava slovenského corgoňligového futbalového klubu MFK Košice odcestovala v piatok ráno na 11-dňové sústredenie do rakúskeho Windischgarstenu. Po niekoľkohodinovej ceste, ktorej súčasťou bude obedňajšia zastávka v Nitre, sa zverenci trénera Jána Kozáka st. ubytujú vo večerných hodinách pod Alpami v hoteli Dilly´s.

Ako informuje oficiálna internetová stránka víťaza Slovenského pohára 2008/09, s tímom necestovalo do Rakúska viacero hráčov súčasného kádra. Dvojica srbských stredopoliarov Marko Milinkovič a Nemanja Matič reprezentuje svoj národný výber do 21 rokov na majstrovstvách Európy hráčov tejto vekovej kategórie vo Švédsku, aj keď pre druhého menovaného sa šampionát skončil predčasne, keďže v utorňajšom dueli proti Taliansku utrpel únavovú zlomeninu pravého členka. Pre zdravotné problémy necestovali s mužstvom ani Lukáš Džogan a Radoslav Školník. Už dávnejšie bolo známe, že z minuloročného kádra neráta hlavný kormidelník so službami dvojice Gejza Pulen - Pavol Jurčo, ktorá si hľadá nový angažmán. Stredopoliar Jaroslav Kolbas odchádza na ročné hosťovanie do gréckeho klubu Škoda Xanthi.
Futbalisti MFK Košice podľa rozpisu prípravných zápasov nastúpia vo Windischgarstene najskôr proti slovinskému Interblocku Ľubľana (23. 6.), potom absolvujú duely proti cyperskému majstrovi APOEL-u Nikózia (24. 6.) a amatérom rakúskeho tímu Red Bull Salzburg (27. 6.). Nasledovať bude súboj s posledným víťazom Pohára UEFA, ukrajinským Šachťorom Doneck (29. 6.), a na záver čaká na "východniarov" ruský klub Saturn Moskovská oblasť (30.6.).

Zoznam hráčov MFK Košice na sústredení v Rakúsku:

Brankári: Matúš Putnocký, Jozef Brudňak, Róland Repiský.
Hráči v poli: Peter Bašista, Róbert Cicman, Stanislav Kišš, Stanislav Smrek, Patrik Kaminský, Mikuláš Tóth, Matúš Čonka, Michal Hajník, Martin Juhar, Dionatan Teixeira, Kamil Kuzma, Timon Dobias, Juraj Hovančík, Peter Gál-Andrezly, Kamil Karaš, Lukáš Janič, Miroslav Viazanko, Uroš Matič, Filip Serečin, Carlos Ferreira, Dávid Škutka, Ján Novák.

Program prípravných zápasov MFK Košice na sústredení v Rakúsku:

utorok 23.6.: MFK Košice - Interblock Ľubľana (Slovin./I. liga)
streda 24.6.: MFK Košice - APOEL Nikózia (Cypr./I. liga)
sobota 27.6.: MFK Košice - Red Bull Salzburg amatéri (Rak.)
pondelok 29.6.: MFK Košice - Šachťor Doneck (Ukr./I. liga)
utorok 30.6.: MFK Košice - Saturn Moskovská oblasť (Rus./I. liga).


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/