(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Cestovný ruch má pomôcť rozvoju Dolného Zemplína
@ Aktuálne -> Verejná správa     Jun 22 2009 - 06:29 GMT
KOŠICE 22. júna (SITA) – Stratégiu rozvoja cestovného ruchu (SRCR) v regióne Dolný Zemplín do roku 2020 schválili na dnešnom rokovaní poslanci zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK). "Košický samosprávny kraj považuje cestovný ruch za jedno z najperspektívnejších odvetví ekonomiky kraja. Priemysel cestovného ruchu je schopný vytvárať pracovné miesta na relatívne odlúčených miestach vidieka, ako sú malé obce,“ povedal predseda KSK Zdenko Trebuľa k predkladanému materiálu.

Ako pre agentúru SITA uviedol člen autorského kolektívu a prezident Združenia cestovného ruchu Zemplín Ján Ďurovčík, SRCR analyticky hodnotí súčasné reálne možnosti. „V syntetickej časti navrhujeme formy a oblasti rozvoja, pričom dôraz kladieme na rozvoj možností pobytov pri vode s využitím jestvujúcich prírodných podmienok, aby región poskytoval tieto služby celoročne. Rozvíjať treba aj agroturizmus a vidiecky turizmus, kultúrny, poznávací a kúpeľný turizmus. Limitujúcim bude rozpracovanie stratégie na jednotlivé centrá cestovného ruchu, ale aj podpora zo strany štátu a samosprávy,“ povedal Ďurovčík.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/