(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Poslanci zvýšili výdavky, mesto ich vykryje z rezervného fondu
@ Aktuálne -> Verejná správa     Jun 25 2009 - 07:24 GMT
KOŠICE 25. júna (SITA) - Mestskí poslanci na dnešnom rokovaní "prekopali" návrh magistrátu na tretiu zmenu tohtoročného rozpočtu a podali návrhy na zvýšenie výdavkov, celkovo o vyše jeden milión eur oproti návrhu magistrátu. Po schválení všetkých zmien poslancami sa výdavky mesta zvýšia o vyše 2,32 milióna eur vo viacerých oblastiach, ktoré majú byť kryté peniazmi z rezervného fondu mesta. Rezervný fond mesta po uzavretí minulého roka dosiahol výšku 6,1 mil. eur. Okrem toho poslanci schválili prijatie a čerpanie účelového úveru 1,7 mil. eur na zateplenie škôl. Výdavky mesta po tretej úprave vzrastú na vyše 129 miliónov eur, pričom bežné príjmy by mali byť vo výške 119 mil. eur. Celkový rozpočet po tretej úprave však bude vyrovnaný, pričom mesto ráta, že všetky príjmy a výdaje (bežné, kapitálové a finančné operácie) budú na úrovni vyše 130 mil. Sk.

Viacerí poslanci predložili pozmeňujúce návrhy na zmeny prerozdelenia prostriedkov v rámci jednotlivých programov rozpočtu. Až vyše 807 000 eur bude tvoriť spoluúčasť mesta na výstavbe biokompostárne v Bernátovciach. Mesto bolo úspešné a získalo nenávratný finančný príspevok vyše 3,774 mil. € s DPH. Prešiel aj návrh na zvýšenie výdavkov mesta o 201 000 eur na iné výdavky, najmä na právne služby. Poslanci bez pripomienok schválili dotáciu pre Rímskokatolícku cirkev, farnosť Košice - Myslava vo výške 82 985 € na dostavbu pastoračného centra na Luníku IX. Napríklad výdavky na kultúrne akcie v lete a na jeseň vzrastú o 50 000 eur, prešiel aj návrh na vyčlenenie 30 000 eur na revitalizáciu detských ihrísk s tým, že sa na týchto výdavkoch budú spolupodieľať 50 percentami aj mestské časti.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/