(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
VODNÉ PÓLO: Poláčik oficiálne trénerom mužskej reprezentácie
@ Aktuálne -> Šport     Jul 02 2009 - 09:03 GMT
Bývalý slovenský vodnopólový reprezentant Roman Poláčik sa vo štvrtok predpoludním oficiálne stal trénerom mužskej reprezentácie
KOŠICE 2. júla (SITA) - Bývalý slovenský vodnopólový reprezentant Roman Poláčik sa vo štvrtok predpoludním oficiálne stal trénerom mužskej reprezentácie. V košickom hoteli Yasmin podpísal so Slovenským zväzom vodného póla (SZVP) zmluvu do OH 2012, ktoré sa uskutočnia v Londýne. Na margo svojho zvolenia 46-ročný Poláčik uviedol: "Chcel by som poďakovať zväzu za šancu, ktorú mi dal. Chcem urobiť všetko pre to, aby sme mali spoločne radosť z úspechov slovenského vodného póla. V minulosti som už krátkodobo okúsil trénerský chlebíček, preto nevstupujem do úplne neznámeho prostredia. Stihol som už osloviť približne desiatku hráčov. Spoliehať sa budem na legionárov, ako aj hráčov ČH Hornets Košice. Chcem však nechať otvorené dvere do národného tímu každému, kto sa o to svojimi výkonmi prihlási."

K príchodu nového kormidelníka sa vyjadril aj prezident SZVP Juraj Kula: "To, že sme zvolili Romana Poláčika za reprezentačného trénera, je revolučné riešenie. Tento najúspešnejší hráč v histórii slovenského vodného póla by mal zastaviť prepad a veríme, že úlohy, ktoré ho čakajú, zvládne. Má našu dôveru na olympijský cyklus do OH 2012 v Londýne. Dĺžka jeho pôsobenia pri národnom tíme bude samozrejme záležať aj na výsledkoch. V budúcnosti chceme klásť dôraz na mládež a juniorské reprezentačné výbery."

Od príchodu Juraja Kulu na post prvého muža slovenského vodného póla sa vedenie tohto športu na Slovensku snaží vymaniť z dlhov. "Je potešiteľné, že vodnopólový zväz sa dostáva z finančných dlhov a je predpoklad, že by sme sa mali v tomto roku dostať na nulu," povedal Kula. Ten spoločne s Poláčikom informoval aj o najbližšom programe národného tímu. Reprezentácia sa stretne 10. augusta a absolvuje krátky výcvikový tábor, po ktorom sa zúčastní na turnaji v Turecku. Súperom Slovákov budú okrem domáceho výberu aj Francúzsko, Slovinsko, Rumunsko a Holandsko. Následne slovenský výber absolvuje turnaj v Slovinsku za účasti Turecka, Francúzska a domácej reprezentácie. V rovnakej zostave sa všetky mužstvá zo slovinského turnaja stretnú aj v Trebišove, kde sa v termíne od 28. do 30. augusta uskutoční tradičný Dunajský pohár. "Veľmi nás mrzí, že sa tento turnaj musí z rôznych dôvodov odohrať v Trebišove. Našli sme tu však veľmi dobré podmienky," dodal Kula.

Po rozhovoroch s legionármi plánuje nový reprezentačný kouč ešte v roku 2009 zorganizovať sústredenie vo Vysokých Tatrách, všetko však bude závisieť od možností príchodu hráčov zo zahraničia. Celá tohtoročná príprava slovenského mužstva smeruje k budúcoročnej kvalifikácii o postup na ME koncom apríla a začiatkom mája. Ako uviedol bývalý reprezentačný tréner Ladislav Bottlik, v súčasnosti člen širšieho realizačného tímu národného mužstva, v rámci diplomatických vzťahov sa SZVP bude usilovať o to, aby Slovensko odohralo svoju kvalifikačnú skupinu v domácom prostredí.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/