(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
FUTBAL: V Košiciach by si radi zopakovali predchádzajúci ročník
@ Aktuálne -> Šport     Jul 10 2009 - 07:10 GMT
TB MFK Košice pred novým ročníkom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2009/2010
KOŠICE 10. júla (SITA) - Futbalisti MFK Košice dosiahli v uplynulej sezóne 2008/09 výborné výsledky (4. miesto v Corgoň lige a víťazstvo v Slovenskom pohári) a v tomto trende by veľmi radi pokračovali aj v nasledujúcom ročníku.
"Keďže máme tlačovku medzi poslednými mužstvami a v popredí tabuľky sú už všetky miesta poobsadzované, o konkrétnom cieli nehovoríme. Ak sa nám vydarí sezóna tak ako tá uplynulá, bude to vynikajúce," povedal najprv odľahčene a potom vážne generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. Tým, že Košičania hrali v nedeľu 5. júla o Slovenský superpohár so Slovanom, jeden súťažný zápas už majú za sebou. Ďalší ich čaká v sobotu 11. júla o 19.30 h, keď v Čermeli privítajú v 1. kole Dunajskú Stredu.

Po krátkej dovolenke sa úvodných 10 dní "žlto-modrí" pripravovali v domácich podmienkach, kde obnovovali fyzické sily. Nasledovalo tradičné 11-dňové sústredenie v Rakúsku, kde pôvodne mali odohrať šesť zápasov, no nakoniec z toho boli len štyri. Na úvod prehrali s cyperským majstrom Apoelom Nikózia 1:2 (gól MFK: Hovančík), potom zdolali amatérov Red Bullu Salzburg 1:0 (Novák), prehrali s víťazom posledného Pohára UEFA Šachťorom Doneck 1:4 (Viazanko) a remizovali so Saturnom Moskovská oblasť 1:1 (Karaš). "Aj tieto štyri zápasy mi stačili na to, aby som si urobil dokonalý obraz o sile mužstva a schopnostiach hráčov,“ podotkol hlavný tréner MFK Ján Kozák.

Košičania stavajú na stabilizácii kádra a už tradične v ňom dochádza iba ku kozmetickým zmenám. Tou najvážnejšou bol odchod brankárskej jednotky Matúša Putnockého do Slovana. Namiesto neho prišiel skúsený 28-ročný chorvátsky gólman Nikola Schreng. Ďalšie odchody sa už netýkali členov základného kádra. Jaroslav Kolbas išiel na ročné hosťovanie do Škody Xanthi a Pavol Jurčo s brankárom Gejzom Pulenom si hľadajú nový angažmán. Do mužstva pribudli ďalší mladí odchovanci Matúš Čonka, Kamil Karaš a brankár Roland Repiský. Proti DAC určite nenastúpia obe zranené srbské opory. Nemanja Matič vypadol na dlhšie obdobie, Marko Milinkovič nestihne akurát úvod.

"Nečakali sme, že môže vzniknúť takáto situácia. Šokoval ma prístup človeka, ktorý odišiel. Vychoval som z neho brankára, päť rokov som mu dôveroval a zachoval sa neľudsky ku mne, spoluhráčom i vedeniu klubu. Museli sme preto pružne zareagovať. Schreng na mňa zapôsobil v Rakúsku, tak sme ho angažovali,“ poznamenal Ján Kozák, ktorého Putnocký nepríjemne prekvapil. Podľa jeho slov by hráči mali napredovať, no jedným dychom dodal, že už na nich nemá také páky ako v minulosti. Tým narážal na množstvo manažérov, ktorí sa okolo talentov začali točiť.

"V krátkom čase sme tu vychovali niekoľko reprezentantov. Mužstvo má svoju silu a jasne to naznačil i superpohárový zápas so Slovanom,“ dodal Ján Kozák. Na mysli mal Nováka (A-mužstvo), Dobiasa, Škutku, Kuzmu, Juhara (SR do 21 rokov), N. Matiča, Milinkoviča (Srbsko do 21 rokov), Čonku (SR do 19 rokov) a U. Matiča (Srbsko do 19 rokov). Títo reprezentanti sú už v kádri A-mužstva MFK.

Košičania budú v sezóne 2009/2010 disponovať rozpočtom vo výške 2 milióny eur.

Káder A-mužstva MFK Košice na novú sezónu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2009/2010:

Brankári: Nikola Schreng (Chorv.), Roland Repiský, Jozef Brudňak.
Obrancovia: Stanislav Kišš, Patrik Kaminský, Radoslav Školník, Stanislav Smrek, Martin Juhar, Róbert Cicman, Mikuláš Tóth, Matúš Čonka, Lukáš Džogan, Peter Bašista.
Stredopoliari: Nemanja Matič (Srb.), Kamil Kuzma, Timon Dobias, Uroš Matič (Srb.), Marko Milinkovič (Srb.), Miroslav Viazanko, Lukáš Janič, Kamil Karaš, Juraj Hovančík.
Útočníci: Ján Novák ml., Filip Serečin, Dávid Škutka.

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Ján Kozák
Asistent: Jaroslav Galko
Tréner brankárov: Stanislav Seman
Vedúci mužstva: Ivan Kozák
Lekári: Ľubomír Jacko, Ján Michalko
Maséri: Ján Kuchár, Zoltán Zimmermann


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/