(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Po prietrži hasiči čerpajú vodu a likvidujú popadané stromy
@ Aktuálne -> Rôzne     Jul 16 2009 - 09:18 GMT
KOŠICE 16. júla (SITA) - V plnej permanencii sú od pravého poludnia košickí hasiči. Ako pre agentúru SITA uviedol dôstojník operačného strediska HaZZ Košice Miroslav Betuš, po prietrži mračien, ktorá zasiahla mesto a širšie okolie, museli zasahovať v Trstenej, Nižnej Myšli, Bidovciach, v Rozhanovciach, kde prívalová voda z dažďa vytopila niektoré pivnice. Na ceste okolo Sene a Belže, Skároša a Slanca likvidovali popadané stromy. „V Čani vytopilo garáže tamojšieho obvodného oddelenia polície. Naši tam išli s čerpadlom,“ povedal Betuš. Podľa jeho slov zatiaľ nikto nehlásil zranenia.

Betuš uviedol, že presné počty zatopených objektov zatiaľ nemajú, keďže búrka sa sotva skončila. Doložil, že priamo v Košiciach museli zachraňovať dve autá, ktoré uviazli vo vode v podjazde na Palackého ulici. Podľa jeho slov je 15 mužov ešte stále v teréne.

„Polícii natiekla voda do garáže. Prešiel som celú dedinu, prívalová voda bola na uliciach, no neviem vám povedať, koľko pivníc zatopila, lebo mi ľudia zatiaľ nič nehlásili,“ povedal v telefonickom rozhovore pre agentúru SITA zástupca starostu Čane Štefan Szilágyi. Ako informoval starosta Rozhanoviec Viktor Gazdačko, prívalová voda, ktorú rigoly nestačili odvádzať, zaplavila pivnice v dvoch rodinných domoch.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/