(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HÁDZANÁ: Sťahovanie Košíc sa zrejme odkladá
@ Aktuálne -> Šport     Jul 21 2009 - 07:34 GMT
Vedenie 1. MHK Košice a mesto hľadajú riešenia, aby sa klub nemusel sťahovať zo Všešportového areálu
KOŠICE 21. júla (SITA) - Hádzanárska extraliga mužov by sa mala naďalej hrávať v Košiciach. V uplynulých dňoch sa síce objavili úvahy o možnom presťahovaní klubu zo Všešportového areálu do inej haly v meste, prípadne do Michaloviec alebo Sečoviec, ale podľa informácií v denníku Korzár vedenie košického tímu hľadá v spolupráci s mestom východisko z tejto situácie, ktorá vznikla pre podlžnosti na energiách. Uplynulý týždeň sa uskutočnili rokovania prezidenta klubu Borisa Farkašovského s námestníkom primátora Košíc Mikulášom Čečkom.

"Začiatkom augusta sa opäť stretneme, aby sme veci okolo haly dotiahli do úspešného konca. Potrebujeme pripraviť nejaké projekty, ktoré už na magistráte boli a zrejme zapadli prachom. Oprášime ich a budeme hľadať možnosti, ako halu pripraviť, zatepliť západnú stenu, kde je iba jediná sklená tabuľa. Máme prísľub od námestníka, že sa pokúsi doriešiť vykurovanie haly i dodávku teplej vody. Navrhli sme niekoľko alternatív riešenia daného problému, jednou je aj možnosť vstupu mesta do klubu, čo sa týka správy budovy a majetku," cituje Korzár B. Farkašovského.

Nádej na vyriešenie situácie k spokojnosti všetkých nestráca ani riaditeľ 1. MHK Dušan Timko, ktorý pre agentúru SITA poznamenal: "Hoci teplá voda ešte netečie, po spomenutých rokovaniach veríme, že všetko dobre dopadne a zostaneme tu pôsobiť."
Košičania majú prvý tréning naplánovaný na stredu 22. júla. Po odchode viacerých hráčov (Olejár, Mazák, T. Urban, Štefanisko, Nuber) je potešiteľnou správou, že vo vicemajstrovskom družstve naďalej zostávajú ďalšie opory - Ján Kolesár a Strapko. Do úvahy prichádza aj zotrvanie reprezentačného krídelníka Tomáša Urbana, ktorý mal pôvodne namierené do zahraničia. Pivot Maroš Čorej ako potenciálna posila z Bardejova si vraj zobral pár dní na rozmyslenie, ale v klube veria, že sa v Košiciach napokon objaví.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/