(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
MOTORIZMUS: Rely Košice 2009 pre kolíziu so zmenou termínu i názvu
@ Aktuálne -> Šport     Aug 12 2009 - 08:23 GMT
Organizátori košickej rely zaradenej do Mediaracing majstrovstiev Slovenska 2009 museli zmeniť nie iba názov, ale aj termín tradičného motoristického podujatia v metropole východného Slovenska
KOŠICE 12. augusta (SITA) - Organizátori košickej rely zaradenej do tohtoročného seriálu Mediaracing majstrovstiev Slovenska 2009 museli pre kolíziu s Poliakmi a Maďarmi pristúpiť k zmene termínu podujatia. Termín, ktorý Auto Klub Košice prihlásil do zónového FIA kalendára pre túto súťaž ešte v júni vlaňajšieho roka, si totiž unikátne zvolili nie iba poľskí organizátori Rajdu Dolnoslaského, ale aj ich maďarskí kolegovia z Generali Rallye v Nyirádi. Preto sa Košičania rozhodli, že svoje tradičné rely podujatie zorganizujú v termíne 6. - 7. novembra 2009.

"Veríme, že počasie nás nezaskočí svojimi vrtochmi, a že všetci účastníci - či už súťažiaci alebo usporiadatelia - zažijú peknú bodku za touto sezónou automobilových súťaží na Slovensku," povedal v stredu pre agentúru SITA predseda Auto Klub Košice Peter Szczeczina. Košičania termín akcie posunuli aj preto, aby do dejiska rely mohli prísť všetci špičkoví jazdci zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska a Rakúska.

"Vzhľadom na to, že to bude posledná súťaž tohtoročného šampionátu v rely vo všetkých troch krajinách (SR, Poľsko, Maďarsko, pozn.) - a tiež preto, že slovenský šampionát je otvorený pre účastníkov z krajín FIA CEZ - zóny strednej Európy, chceme dať všetkým posádkam rovnakú šancu, aby mohli u nás štartovať," zdôraznil P. Szczeczina a pokračoval: "Všetci, ktorí k nám pravidelne jazdia a tento rok sú účastníkmi seriálu pretekov zóny strednej Európy, budú mať v Košiciach a okolí šancu bojovať o lepšie umiestnenie. Preto sme v súťažnom kalendári rely ústretovo hľadali nový termín podujatia, ktorý bol ako prvý voľný aj v kalendároch susedných štátov. A tým bol prvý kompletný novembrový víkend."

Predseda Auto Klubu Košice tiež upozornil na zmenu názvu pretekov: "Keďže generálnym reklamným partnerom nášho novembrového podujatia sa stala spoločnosť Szilcar s.r.o., súťaž v metropole východného Slovenska bude mať aj nový názov 35. Ford Szilcar Rely Košice."


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/