(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
VODNÉ PÓLO: Poláčik s premiérou pri reprezentácii spokojný
@ Aktuálne -> Šport     Aug 18 2009 - 02:38 GMT
Tréner slovenskej vodnopólovej reprezentácie Roman Poláčik po turnaji v Istanbule: "S účinkovaním v Istanbule som spokojný. Na úvod sezóny to nebolo zlé, aj keď stále je v našej hre mnoho nedostatkov"
KOŠICE 17. augusta (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia v druhej polovici minulého týždňa absolvovala prvú hernú previerku v sezóne 2009/2010. Národný tím pod taktovkou nového trénera Romana Poláčika obsadil na medzinárodnom turnaji v tureckom Istanbule v šesťčlennej konkurencii pekné druhé miesto, keď Slováci zdolali výbery Holandska, Slovinska a Francúzska, remizovali s domácim Tureckom a o jediný gól podľahli tímu Srbska.

"S naším účinkovaním v Istanbule som spokojný. Na úvod sezóny to nebolo zlé, aj keď stále je v našej hre mnoho nedostatkov," povedal pre agentúru SITA tréner Roman Poláčik po príchode na Slovensko a pokračoval: "Našou nevýhodou bolo, že všetci súperi okrem Srbska už iba vylaďujú formu na septembrové majstrovstvá Európy B-kategórie. Chlapci, ktorí sú ešte len v hrubej príprave, však siahli na dno svojich síl a úspešné výsledky dosahovali aj vďaka skúsenostiam. Pozitívne ma prekvapil najmä brankár Hruška a ani mladučký, stále iba 17-ročný Marek Molnár nesklamal."
Pre Slovákov bol turnaj v Istanbule prvým z troch augustových medzinárodných podujatí. Už počas najbližšieho víkendu si zmerajú sily v slovinskom Kranji s výbermi Turecka, Veľkej Británie a domáceho Slovinska. Tréner Poláčik sa pred odchodom do Slovinska rozhodol čiastočne obmeniť káder. "Z hráčov, ktorí boli v Turecku, s nami nepocestujú Hrošík, Zaťovič a Molnár. Naopak šancu dostanú Valach, Nedbal a Zareva," informoval hlavný tréner slovenského tímu. Po návrate z Turecka dostali hráči jednodňové voľno, už v utorok popoludní sa však stretnú v Trebišove, kde absolvujú tri tréningové jednotky. "Vo štvrtok ráno odchádzame do Slovinska a v piatok už hráme s Veľkou Britániou," dodal Poláčik.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/