(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Dvaja kandidáti na župana v Košickom kraji sú už istí
@ Aktuálne -> Politika     Sep 08 2009 - 03:17 GMT
Kandidáta na župana za SDKÚ-DS Jána Sülliho podporuje aj krajské KDH a Sloboda a Solidarita. Smer rokuje o podpore svojmu kandidátovi doterajšiemu županovi Zdenkovi Trebuľovi s ĽS-HZDS, HZD, Stranou občianskej solidarity a Slobodným Fórom. Smer-SD nebude uzatvárať koalíciu pre voľby poslancov, ale postaví svoju samostatnú kandidátku.
KOŠICE 7. septembra (SITA) – Regionálny zväz SDKÚ-DS podpísal memorandum so stranami Sloboda a Solidarita (SaS) a KDH o podpore ich kandidáta na župana Jána Sülliho v nadchádzajúcich voľbách do orgánov Košického samosprávneho kraja. Dnes to pre agentúru SITA potvrdil krajský predseda SDKÚ-DS Viliam Novotný. Doložil, že Sloboda a Solidarita a KDH postavia samostatné kandidátky pre voľby poslancov.

Ako dnes pre agentúru SITA uviedol košický krajský predseda strany Smer-SD Peter Žiga, o podpore ich kandidátovi a terajšiemu županovi Zdenkovi Trebuľovi rokujú s politickými stranami ĽS-HZDS, HZD Stranou občianskej solidarity a Slobodným Fórom. Doložil, že ešte stále sú otvorené aj rokovania s SMK, aj stranou Most – Híd. Pre voľbu predsedu KSK podpíšu koaličné zmluvy do konca mesiaca. „Pokiaľ ide o voľby poslancov, nevytvoríme koalíciu, ale postavíme vlastnú kandidátku. O konkrétnych menách a postavení na kandidátnej listine budeme rokovať na krajskej rade strany v polovici septembra,“ povedal Žiga.

V Košickom samosprávnom kraji by sa na voľbách župana a poslancov, ktoré sa uskutočnia 14. novembra, malo zúčastniť vyše 780 000 voličov v jedenástich volebných obvodoch, presnejší počet bude známy až tesne pred voľbami. Voliť budú okrem župana aj 57 poslancov. Ako dnes agentúru SITA informovala krajská zapisovateľka volebnej komisie Melánia Kolesárová, do 5. októbra majú politické subjekty aj nezávislí nahlásiť členov volebnej komisie, ktorá si na prvom pracovnom rokovaní 9. októbra zvolí predsedu a odovzdať kandidačné listiny na predsedu aj poslancov. Doložila, že podrobné informácie nájdu záujemcovia aj na internetovej stránke www.vucke.sk.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/