(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Staré Mesto zriadi nový výbeh pre psov
@ Aktuálne -> Verejná správa     Sep 18 2009 - 08:50 GMT
Výbeh pre psov na Tatranskej majú otvoriť v polovici októbra. Mesto eviduje 8 600 psov a tohto roku na dani za psa vybralo 175 000 eur.
KOŠICE 18. septembra (SITA) – Zámer zriadiť výbeh pre psov na Tatranskej ulici v Košiciach prediskutovali starosta mestskej časti Staré Mesto Ľubomír Grega a zástupca správy mestskej zelene s jej obyvateľmi a priamo na mieste hľadali prijateľné riešenie. Obyvatelia mali totiž výhrady, že výbeh sa mal pôvodne nachádzať blízko obytných domov, bude ich rušiť štekot a trávnik bude znečistený výkalmi.

Po diskusii sa zainteresovaní napokon dohodli na tom, že výbeh bude premiestnený ďalej od panelákov, bližšie k hlavnej ceste. Ako povedal riaditeľ Správy mestskej zelene Košice František Tampl, budú sa snažiť, aby mal výbeh primeranú rozlohu. Zmenu ohlásia na príslušné orgány, čo bude trvať približne 10 dní a asi 15. októbra by mohli výbeh odovzdávať.

Mnoho pripomienok k výbehu psov sa týkalo znečisťovania prostredia a jeho škodlivosti na zdravie. Ako uviedla pracovníčka regionálneho úradu verejného zdravotníctva, pokiaľ by bol výbeh oplotený a zodpovedná osoba by dohliadala na čistenie priestranstva, zber a likvidáciu psích exkrementov, nemalo by zriadenie výbehu predstavovať zdravotné riziko.

Ako dnes agentúru SITA informovala hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, výbehy na magistráte oficiálne nikto neeviduje, zriaďujú a prevádzkujú ich mestské časti. Doložila, že v súčasnosti mesto eviduje 8 600 psov, z toho 4 100 v domoch a 4 500 v bytových domoch. Na dani za psa v roku 2009 mesto vybralo 175 000 eur.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/