(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Na rekonštrukcie chodníkov vynaloží Staré Mesto 50 000 eur
@ Aktuálne -> Doprava     Sep 28 2009 - 06:51 GMT
KOŠICE 28. septembra (SITA) – Do polovice októbra potrvá rekonštrukcia chodníka v parku na Moyzesovej ulici s plochou okolo 1 500 štvorcových metrov. Ako agentúru SITA informoval vedúci komunikačného referátu košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ, mestská časť Staré Mesto vynaloží na rekonštrukciu tohto a ďalších chodníkov 50 000 eur a mesto poskytlo sedemtisíc eur.

Chodník pre chodcov bude po rekonštrukcii prístupný aj pre in-line korčuliarov. Rovnako ako doteraz i naďalej bude možný prejazd parkom na Moyzesovej aj pre cyklistov po trase, ktorú dopravnými značkami vyznačí správa mestských komunikácií. Vrábeľ informoval, že správa mestskej zelene po ukončení rekonštrukcie chodníka revitalizuje v parku trávnik a lavičky - k doterajším 18-im pribudne osem nových a osadí 25 nových nádob na smeti.

Mesto a mestská časť už zrekonštruovali chodník na Kuzmányho ulici. Posledný, v pláne tohtoročných rekonštrukcií, je chodník od Strojárenskej ulice po objekt prezidentskej kancelárie na Hviezdoslavovej ulici v rozsahu 600 metrov štvorcových, kde tiež vymenia živičný kryt chodníka. Opravy potrvajú približne do polovice októbra.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/