(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Projektové tímy Európskych hlavných miest chystajú spoluprácu
@ Aktuálne -> Rôzne     Oct 01 2009 - 06:15 GMT
V uplynulých dňoch boli na pracovnej návšteve Košíc členovia partnerského tímu RUHR.2010 zameranej na plánovanie spolupráce medzi dvoma Európskymi hlavnými mestami kultúry. „Plánujeme kooperáciu najmä v oblasti rozvoja kreatívneho priemyslu a transformácie bývalých priemyselných zón, keďže oblasť Porúria je jedným z Európskych lídrov v tejto problematike", uviedla výkonná riaditeľka neziskovej organizácie Košice 2013 Alena Vachnová.

Bernd Fesel a Susanne Skipiol z projektového tímu RUHR.2010 absolvovali aj prehliadku objektov, ktoré budú revitalizované v rámci kľúčových projektov. Výmenníkové stanice SPOTs a myšlienka transformácie kasární na Kulturpark, umeleckú štvrť v Košiciach, boli ústrednými témami rozhovorov a pravdepodobne sa stanú aj predmetom plánovanej spolupráce na medzinárodnej úrovni.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/