(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HOKEJ: Čada podpísal zmluvu s Košicami
@ Aktuálne -> Šport     Oct 01 2009 - 09:01 GMT
KOŠICE 1. októbra (SITA) - Príchod nového trénera HC Košice do východoslovenskej metropoly vzbudil veľký mediálny záujem. Český kormidelník, ktorý vystriedal na lavičke úradujúceho majstra Antona Tomka, si najskôr odkrútil vo štvrtok prvý tréning so svojimi novými zverencami v netradičnom obedňajšom čase a po ňom podpísal zmluvu s "oceliarmi" až do roku 2013. "Generálny manažér Juraj Bakoš mi predložil možnosť opäť pracovať v Košiciach. Následne som švajčiarsky klub Ambri-Piotta, s ktorým som mal ešte dvojročný kontrakt, požiadal o jeho prerušenie. Po dvojdňových rokovaniach mi bolo vyhovené," komentoval svoj príchod po prvom tréningu v Steel Aréne Rostislav Čada.

Český tréner prichádza do prostredia, ktoré pozná. V sezóne 2007/08 doviedol HC do finále extraligy. "Mal som pozitívne skúsenosti s Košicami, s tímom, s ktorým som pracoval, preto bola moja reakcia okamžitá a pozitívna. O tom, že som opäť tu v Košiciach, rozhodol vydarený záver môjho predchádzajúceho pôsobenia a hráči, ktorí ostali v košickej šatni. To, že mi košický klub predložil štvorročný kontrakt, nehralo žiadnu úlohu. Dá sa povedať, že návrat do Košíc bola aj srdcová záležitosť," dodal Rostislav Čada.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/