(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mladí získajú informácie o voľbách do krajskej samosprávy
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 05 2009 - 06:03 GMT
KOŠICE 5. októbra (SITA) – Informovať o voľbách do samospráv vyšších územných celkov je cieľom seminára, ktorý pre mladých pripravilo na 7. októbra občianske združenie Rada mládeže Košického kraja v spolupráci s košickou Filozofickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ). Ako agentúru SITA informovala koordinátorka projektu Blažena Sedrovičová, seminár sa uskutoční o 16:00 v akademických priestoroch na Petzvalovej ulici. Prednášať budú hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková, držiteľka ocenenia Najlepšia hovorkyňa vo verejnom a neziskovom sektore za rok 2009, mediátor a advokát Vladimír Pirošík, marketingový poradca Maroš Kemény a dlhoročný novinár Boris Urbančík.

„Cieľom seminára je priblížiť študentom kompetencie vyšších územných celkov, ako aj spoluprácu médií a samospráv a v neposlednom rade i zákonitosti tvorby volebných kampaní,“ povedala Sedrovičová. Doložila, že Rada mládeže Košického kraja prichádza s iniciatívou zorganizovať seminár práve pre potrebu zvýšenia informovanosti mladých ľudí o dôležitosti volieb do vyšších územných celkov, pretože mladí ľudia si mnohokrát neuvedomujú, do akej miery ovplyvňuje ich každodenný život práve činnosť samosprávy, kam až siahajú jej kompetencie a tiež kompetencie jej predstaviteľov.

Rada mládeže Košického kraja je občianskym združením na báze dobrovoľnosti, ktoré sa snaží sieťovať mládežnícke organizácie, poskytovať informačný a edukačný servis a v neposlednom rade aj komunikovať s miestnou samosprávou v otázkach mládežníckej politiky v Košickom samosprávnom kraji.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/