(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mestská časť Krásna pripravila fotografickú súťaž november '89
@ Aktuálne -> Rôzne     Oct 05 2009 - 07:13 GMT
KOŠICE 5. októbra (SITA) – November 1989 v Košiciach a najväčšie premeny mesta počas dvadsiatich rokov je názov fotografickej súťaže, ktorú vyhlasuje a organizuje košická mestská časť Krásna. „Inšpirovalo nás, že od novembrových udalostí uplynie dvadsať rokov a chceme sa pokúsiť pripomenúť si ich atmosféru aj prostredníctvom fotografií, ktoré sú už dnes historické. Na druhej strane chceme dať priestor aj tým mladším, aby svojím pohľadom ukázali obyvateľom premeny mesta za posledných dvadsať rokov,“ informoval dnes na tlačovej besede starosta Krásnej Marek Kažimír. Doložil, že fotografie z novembra '89 by mali byť z Košíc, prípadne iných miest Košického kraja.

Za prvé miesto dostane víťaz 1 000 eur, druhé ocenia 670 €, tretie 340 €. Účastníkom súťaže môžu byť všetci záujemcovia a prihlásiť môžu čiernobiele a farebné fotografie s minimálnymi rozmermi 40 x 30 cm, resp. s rozmermi 30 x 20 cm, ktoré musia byť podlepené paspartou s rozmerom 40 x 30 cm. Autori môžu posielať fotografie do súťaže od 5. do 31. októbra. Podrobné podmienky nájdu záujemcovia na internetovej stránke mestskej časti Krásna www.kosicekrasna.sk.

Súťažné fotografie bude hodnotiť porota, ktorej členmi sú renomovaní fotografi Milan Kapusta a predseda fotoklubu K-91 Miro Černý. Slávnostné vyhodnotenie a vernisáž najlepších fotografií bude 17. novembra v múzeu archeológie pri Dolnej bráne.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/