(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Dobrý anjel Lawlessová sa uchádza o slovenské občianstvo
@ Aktuálne -> Šport     Oct 20 2009 - 07:19 GMT
KOŠICE 20. októbra (SITA) - Príchodom štyroch kvalitných cudziniek počas posledných dvoch týždňov do kádra slovenského basketbalového šampióna Dobrí anjeli Košice sa skomplikovala situácia pre pivotku Erin Marie Lawlessovú. Dvadsaťštyriročná 188 cm vysoká Američanka za týchto okolností nemôže nastupovať ani v zápasoch slovenskej extraligy, ani v Eurolige. Extraligové obmedzenie umožňuje nastúpiť do zápasu trom cudzinkám pochádzajúcim z krajín mimo Európskej únie - do tohto kontingentu sa tak zaradia Američanky Dupreeová a Crossleyová spolu s Ruskou Lisinovou.

Na grécku rozohrávačku Kostakiovú sa obmedzenie nevzťahuje, keďže pochádza z Európskej únie. V Eurolige môžu štartovať v jednom tíme maximálne dve Američanky. Túto situáciu sa pokúša vedenie košického klubu vyriešiť vybavením slovenského občianstva pre Lawlessovú. "Je to tak, ale nie je to jednoduchý proces. Istý čas to potrvá," konštatoval pre agentúru SITA generálny manažér košického klubu Daniel Jendrichovský a dodal: "Lawlessová je u nás už druhý rok, navyše ako jediná legionárka má u nás zmluvu až do konca sezóny. Takže sa podobne ako pred rokom budeme v extraligovom play-off spoliehať na jej služby pri boji o siedmy slovenský titul." V uplynulej sezóne riešili Košičanky tento problém hosťovaním Lawlessovej v Prešove, odkiaľ sa vrátila až po Novom roku. "Nevylučujeme ani túto možnosť, no treba si uvedomiť, že Prešovčanky už majú dve Američanky a jednu Rusku," poznamenal D. Jendrichovský.

Košický tréner Štefan Svitek už má k dispozícii všetky štyri nové legionárky - ruskú 203 cm vysokú pivotku Jekaterinu Lisinovú, grécku rozohrávačku Anastassiu Kostakiovú, americkú krídelníčku Shannu Crossleyovú ako aj najväčšiu hviezdu - podkošovú Američanku Candice Dupreeovú. "Všetky sú zdravotne v poriadku. Do prvého euroligového duelu, ktorý odohráme 28. októbra v Šoprone, nás čakajú dva zápasy v extralige proti Ružomberku a Prešovu, kde chceme dať šancu všetkým štyrom hráčkam, aby sa čo najlepšie zohrali s družstvom," poznamenal generálny manažér Dobrých anjelov a pokračoval: "O tom, ktorá zo slovenských basketbalistiek nastúpi v základnej päťke, rozhodne tréner Svitek podľa charakteristiky súpera. Keďže sa veľmi dobre ukazujú aj naše mladé hráčky Nagyová, Janoščíková a Kiššová, je možné, že dáme na euroligovej súpiske šancu aj im."

Počas víkendu utrpela nepríjemnú zlomeninu nosa Daniela Číkošová, ktorá sa len týždeň predtým vrátila na palubovky po takmer ročnej pauze spôsobenej zranením chrbta. "Daniela stále chodí do nemocnice na vyšetrenia, pokiaľ jej lekári nepovolia hrať, určite sa na palubovke neobjaví. S Ivanou Jalčovou, ktorá podstúpila artroskopické čistenie kolena, môžeme počítať až v decembri," dodal na margo zdravotného stavu basketbalistiek košických Dobrých anjelov ich generálny manažér Daniel Jendrichovský.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/