(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mesto rozbehne s Miškolcom spoločný projekt v turizme
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 29 2009 - 04:47 GMT
KOŠICE 29. októbra (SITA) - Primátor Košíc František Knapík podpísal Zmluvu o pridelení nenávratného finančného príspevku vo výške 275 321 eur na projekt s názvom Podpora rozvoja cestovného ruchu v regióne prostredníctvom cezhraničnej spolupráce. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, projekt bude financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007 – 2013.

„Z projektového rozpočtu je financovaný maďarský aj slovenský partner. Košice ako leadpartner projektu získal z uvedenej sumy nenávratný príspevok 194 549 eur a mesto Miškolc ako cezhraničný partner Košíc príspevok 80 772 eur. Miera spolufinancovania päť percent je zabezpečená podľa jednotlivých čiastkových rozpočtov oboch partnerov projektu,“ spresnila Terézia Vysocká, projektová manažérka.

Cieľom projektu je podpora rozvoja turizmu v prihraničných regiónoch Slovenska a Maďarska prostredníctvom tvorby viacjazyčných návštevníckych informačných a propagačných materiálov, brožúr, CD a DVD vizitiek, DVD filmu o oboch partnerských mestách. K lepšej orientácii turistov pri návšteve oboch miest má pomôcť zavedenie informačných systémov.

„Na území mesta je v súčasnosti rozdiel v úrovni poskytovaných služieb verejnou správou. Cieľom tohto projektu je podporiť vyváženosť regionálneho rozvoja, no najmä napomôcť informatizácii verejných služieb. Týmto krokom chceme priblížiť ešte viac verejnú správu obyvateľom, predovšetkým v oblasti školstva, sociálnych služieb, kultúry, zdravotníctva a regionálnej politiky. Našou snahou v neposlednom rade bude dosiahnuť rozmach turizmu a zvýšiť povedomie populácie o turistických atrakciách a kultúrnom dedičstve oboch miest,“ uviedol v súvislosti s podpisom zmluvy primátor Knapík.

Rovnosť príležitostí prístupu k informáciám chce mesto Košice dosiahnuť aj mutáciou webovej stránky mesta v anglickom a maďarského jazyku, ale predovšetkým sprístupnením webovej stránky slabozrakým. „Priemerne sa počas pracovného dňa na webovú stránku mesta Košice prihlási 2000 až 2500 návštevníkov. Za rok 2008 sme evidovali 949 000 prihlásených. Rátame, že po implementácii projektu sa toto číslo znásobí na približne 1 400 000 používateľov za rok, a že mutáciou a sprístupnením stránky pre slabozrakých dosiahneme zamedzenie informačného deficitu,“ uzavrela Vysocká.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/