(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Drienici lyžovačka už v sobotu
@ Aktuálne -> Šport     Dec 16 2009 - 09:18 GMT
DRIENICA 16. decembra (SITA) – Lyžovačka v stredisku zimných športov SKI Drienica neďaleko Sabinova sa začne už túto sobotu 19. decembra ráno o 9:00. Od nedele začne fungovať aj večerné lyžovanie v čase od 17:00 do 21:00, ktoré budú môcť lyžiari využívať už každý deň. K dispozícii budú mať tri vleky s dvoma krátkymi a jednou dlhou zjazdovkou. Na kopci je už dnes 30 centimetrov kvalitného technického snehu. Agentúre SITA to potvrdil prevádzkar vlekov Dušan Šimko.

„Zasnežovať sme začali v sobotu pred týždňom. Dnes nám začalo hustejšie snežiť, takže máme dôvod na radosť. Verím, že sezóna bude úspešná,“ uviedol Šimko. Vlani pred Vianocami pršalo, začiatok lyžiarskej sezóny preto museli posunúť až na Štefana 26. decembra. Ceny lístkov nebudú v novej sezóne meniť. Dobrou správou je, že v stredisku zaviedli výraznejšie zľavy pre seniorov a zdravotne ťažko postihnutých.

Stredisko Drienica má aj časť Lysá so siedmimi vlekmi a náročnejšími zjazdovkami dlhými dokopy 2,5 kilometra. Tu sa čaká na prírodný sneh, preto svahy Lysej zatiaľ budú zívať prázdnotou. Hotelovú klientelu tvoria hlavne Poliaci a Maďari. Návštevníci si po lyžovačke môžu zregenerovať sily v krytom bazéne alebo si oddýchnuť vo vitálnom svete.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/