(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Botanická záhrada pripravuje výstavu Orchidey
@ Aktuálne -> Rôzne     Jan 07 2010 - 02:55 GMT
KOŠICE 6. januára (SITA) – Botanická záhrada UPJŠ usporiada výstavu Orchidey, skvosty v ríši rastlín v dňoch 15. – 31. januára 2010. Návštevníci na výstave, v čase od deviatej do štvrtej popoludní budú mať jedinečnú príležitosť vidieť okolo 200 pozoruhodných tropických druhov orchideí a ich dekoratívnych kultivarov a hybridov. Tieto unikátne kvety reprezentujú svojou krásou, pestrosť, spôsobom života, exotickosťou, vzácnosťou a ohrozenosťou významnú časť flóry tropických biotopov.

Súčasne s prehliadkou expozície budú mať návštevníci možnosť kúpiť si ponúkané orchidey na ich pestovanie v domácich podmienkach, zimných záhradách a v tropických skleníkoch. Zamestnanci botanickej záhrady na požiadanie poskytnú informácie o pestovaní, ošetrovaní, chorobách a škodcoch.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/