(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košicami sa pomaly presúva kolóna kamiónov
@ Aktuálne -> Doprava     Jan 08 2010 - 08:47 GMT
8. januára (SITA) - Košice sú podobne ako Bratislava dejiskom aktivít kamionistov, ktorí sú nespokojní s novým systémom elektronického mýta. Kolóna kamiónov sa pomalou jazdou približne 20 kilometrov za hodinu presúva od obeda mestom. Momentálne sú asi v polovici prvého okruhu, po ktorom chcú urobiť ešte jeden. "Idú po cestách, ktoré nie sú spoplatnené mýtom," uviedla pre SITA Natália Kováčová, ktorá kolónu sprevádza. Podľa jej vyjadrenia sú na každej križovatke policajti, ktorí si kamionistov nahrávajú kamerou. Údajne kamionistom povedali, že ak budú trúbiť, dostanú pokutu.

Ku kolóne sa postupne pridali aj ďalšie kamióny, teraz ich je asi 70. Košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová uviedla, že premávka v meste je aj napriek protestu kamionistov zatiaľ plynulá, keďže kamionisti cesty neblokujú.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/