(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Investor: Archeologický nález výstavbu Auparku neohrozí
@ Aktuálne -> Rôzne     Feb 08 2010 - 08:48 GMT
KOŠICE. Pozostatky kamenných múrov objavili v týchto dňoch pri výkopových prácach na mieste budúceho obchodno-spoločenského centra Aupark na Námestí osloboditeľov v Košiciach. Archeologický nález podľa vyjadrenia investora výstavbu neohrozuje.
Podľa predbežných zistení archeologického tímu by mohlo ísť o fragmenty základov novovekej stavby vojenského opevnenia citadely. Nález, ako uviedol dnes pre TASR hovorca HB Reavis Slovakia Roman Karabelli, v tejto lokalite očakávali a miesto ďalej skúmajú pod dohľadom krajského pamiatkového úradu.

"Sme radi, že sa nám pri stavebných prácach pravdepodobne podarilo nájsť očakávané základy vojenského opevnenia. Poplašné správy o tom, že investor by tento nález mohol použiť ako zámienku na odstúpenie od investície, sú len konšpiratívnou teóriou," zdôraznil Karabelli.

čítaj celý článok


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/