(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Polmaratón Košice - Seňa 19. júna 2010
@ Aktuálne -> Šport     Jun 18 2010 - 06:12 GMT
Maratónsky klub Košice, organizátor Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa až na malé výnimky bežal do roku 1988 na trati do Sene, pripravuje dňa 19. júna 2010, spoločne s obcou Seňa, 8. ročník polmaratónu Košice - Seňa, ktorý je súčasne otvorenými Majstrovstvami Východoslovenského atletického zväzu jednotlivcov mužov a žien. Štart polmaratónu bude o 9.30 na Hlavnej ulici (archeologické múzeum Dolná brána) v Košiciach. Cieľ pretekov je v Seni pred Kultúrnym domom.

Za vyše 80 rokov existencie bol maratón v Košiciach spájaný s viacerými traťami, z ktorých najviac pamätá tá z Košíc do Sene a späť, keďže po prvýkrát ju bežci okúsili už v roku 1926. Bola príslovečná svojou rovinatosťou, nalinkovaná do prihraničnej obce Seňa. Mnohým prirástla k srdcu a stala sa jedným zo synoným tohto podujatia.

Tu niekde treba hľadať dôvody jej znovuzrodenia, i keď teraz v podobe polmaratónu, ktorý organizujeme od roku 2003, vždy na začiatku leta so štartom v centre Košíc a cieľom v slávnostne odetej Seni. Pre mnohých je tento polmaratón akýmsi štartom do cielenej tréningovej prípravy pred jesenným maratónom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/