(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pomôžte pri záchrane národnej kultúrnej identity
@ Kultúra -> Oznamy     Dec 10 2002 - 04:57 GMT
Z Klubu milovníkov autentického folklóru sme dostali e-mail, v ktorom nás žiadajú o pomoc pri petičnej akcii zameranej na záchranu slovenskej ľudovej kultúry. Zozámte sa s jej obsahom...

Milí priatelia,
oslovujeme Vás v čase kolied, vinšov, prianí, šťastia, lásky, priateľstva, pohody....

Na základe odporučenia UNESCO všetky západne krajiny už prijali zákony na ochranu tradičnej a ľudovej kultúry, pretože pochopili, že sú to hodnoty, ktoré ľudstvo nesmie stratiť.
Chceme Vás vyzvať na spoluprácu pri iniciovaní obdobných zákonných opatrení aj u nás. Pripravili sme petíciu, ktorú chceme predložiť poslancom parlamentu, ministerstvu kultúry a školstva a Vláde Slovenskej republiky.

Ak Vás naša petícia osloví pridajte k nej svoj podpis a pomôžte nám s jej propagáciou vo Vašom okolí. Práve teraz v predvianočnom a vianočnom čase veríme, že každý citlivý a vnímavý človek pochopí význam a potrebu tradícií našej pôvodnej kultúry pre zachovanie našej národnej identity v rámci zjednotenej Európy.

Kontaktné osoby:
Ing. Slavomír Ondejka, 0905 417 960
Vladimír Michalko, 0905 807 963
Marianna Svoreňová, 0905 963 313
Kontaktná adresa: Klub milovníkov autentického folklóru
Centrum voľného času, Popradská 86, 040 01 Košice
e- mail: kmaf@zoznam.sk

Tu si môžete stiahnúť petíciu vo formáte DOC:
petícia.doc


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/