(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Divadlo NA PERÓNE na francúzskom festivale
@ Kultúra -> Divadlo     Oct 13 2011 - 04:11 GMT


Košické nezávislé Divadlo NA PERÓNE vystúpi na prestížnom divadelnom festivale SMALL IS BEAUTIFUL vo francúzskom mestečku Aubagne pri Marseille 14. a 15. októbra o 20:30 na trhovisku v meste Aubagne /FR/.Košické nezávislé divadlo NA PERÓNE pokračuje úspechmi vo Francúzsku. Pred pár dňami vystúpili so svojím predstavením v rámci urbánneho umeleckého rituálu Sirènes Et Midi Net pred Operou v Marseille a teraz predstavia premiéru svojho predstavenia na prestížnom divadelnom festivale Small Is Beautiful vo francúzskom mestečku Aubagne, ktoré sa nachádza pri Marseille. #CONT#Small Is Beautiful je divadelný festival, ktorý organizuje národné centrum pre umeleckú tvorbu vo verejnom priestore Lieux Publics. Tento rok prebieha už jeho piaty ročník a to konkrétne od 5.-16. októbra 2011. Festival sa koná výhradne vo verejnom priestore v mestách Marseille, Martigues a Aubagne. Práve v mestečku Aubagne sa predstaví aj nezávislé divadlo z Košíc NA PERÓNE. Spoločne s tímom z francúzského Lyonu Là Hors De odpremiérujú predstavenie v rámci projektu Step By Step 3. Premiéra sa koná 14. ale aj 15. októbra na veľkom priestrannom trhovisku v spomínanom mestečku.

Predstavenie v rámci projektu Step By Step 3 vznikalo na rezidencii počas niekoľkých týždňov priamo vo Francúzsku spoločne s tímom z Là Hors De. Hlavnou inšpiráciou pre toto performance bol americký spisovateľ Varian Fry, ktorý pomohol zachrániť pred nacistami vyše 4000 židovských intelektuálov a umelcov. Táto inšpirácia umožňuje naplno vyjadriť témy exilu, identity a Európy, ktorým sa NA PERÓNE venujú už niekoľko rokov.

STEP BY STEP 3 predstavuje tretí „krok" projektu Step By Step, ktorého realizácia sa začala v roku 2009 a ktorý spája dve nezávislé divadelné tímy zo Slovenska a Francúzska (Na Peróne a Là Hors De). Projekt sa skladá z piatich „krokov", pričom každý „krok" predstavuje nezávislé divadelné predstavenie s konkrétnou témou. Finálne štádium projektu je naplánované na rok 2013, keď sa Košice a Marseille stanú Európskymi hlavnými mestami kultúry.

Projekt bol podporený MKSR a Košice 2013.Info:

Festival SMALL IS BEAUTIFUL: http://www.lieuxpublics.fr/index.php?rub_id=37

Umelecký kolektív NA PERÓNE /SK/ www.naperone.sk

Umelecký kolektív Là Hors De /FR/ www.lahorsde.com

Centre national de création Lieux Publics www.lieuxpublics.com

Réžia: Nathalie Veuillet /FR/

Zvuk: Wilfrid Haberey /FR/

Scénografia: Vincent Loubert /FR/

Performeri účinkujúci vo viacerých jazykoch: Peter Kočiš /SK/, Simon Marozzi /GB/, Arben Bajraktaraj /KOS/, Zuzana Psotková /SK/, Jana Varhalíková /SK/, Jana Wernerová /SK/Zdroj: Divadlo NA PERÓNE


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/