(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pre mládež nová knižnica
@ Aktuálne -> Školstvo     Oct 18 2011 - 03:50 GMT


V Knižnici pre mládež mesta Košice vrcholia prípravy na otvorenie novej pobočky na Základnej škole Jozefa Urbana Jenisejska 22. Túto, v poradí osemnástu, slávnostne otvoria v pondelok 24. októbra, čo je Medzinárodný deň školských knižníc. Knižnica pre mládež mesta Košice tak spolu s mimoškolskými pobočkami bude mať celkovo na území mesta dvadsať štyri takýchto zariadení.

#CONT#Pripravovaná pobočka v ZŠ na Jenisejskej má dve miestnosti. Prvá, zaplnená regálmi s knihami, poslúži ako požičovňa kníh. Druhou je čitáreň, kde sa budú uskutočňovať vzdelávacie, výchovné a zábavné knižničné podujatia. Mladých čitateľov sa ujme dlhoročná, nápaditá knihovníčka Eva Petrášová.Pri zriaďovaní  pomáha škola s čestným názvom podľa mena známeho spisovateľa a textára Jozefa Urbana, ktorý v jej blízkosti dlho býval a jeho brat Miroslav bol jej žiakom. Škola má k literatúre blízko, o čom svedčia vynikajúce výsledky jej žiakov v súťažiach umeleckého prednesu. Dokázala to aj tentoraz, keď do jednej z miestností novej pobočky kúpila koberec, pestrými farbami natrela knižné regály a žiaci pomáhali pri nosení kníh.

Zdroj: Knižnica pre mládež mesta Košice


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/