(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Výber z tvorby výtvarných umelcov z Medzibodrožia a ich priateľov
@ Kultúra -> Výstavy     Dec 16 2002 - 07:19 GMT
12. december 2002 - 5. január 2003

Slovenské technické múzeum

Cieľom tejto výstavy je prezentácia umeleckej tvorby výtvarníkov z Medzibodrožia v jej rôznorodosti. Každý z umelcov rozpráva svojim osobitým obrazovým jazykom. Náhľad a metódy nazierania sa líšia, rovnako ako aj tematika, predstavovaná na výstave.

Realistické videnie /Baňacký/, hľadanie nových výrazových prostriedkov /Tiszay Nagy/, návrat k realistickej tvorbe /ENZOE/, grafická abstrakcia jednoduchými prostriedkami /COLOS/, expresivita v zobrazovaní života /Baláž/ a jemná realistická plastika /P. Baranyai/ ako aj ironický historizujúci portrét /Csorba/ sa vo svojej rozdielnosti dopĺňajú a dobre znášajú...

Znášajú sa, veď to nie je ich prvá spoločná prezentácia. Všetci sú členmi rovnakej umeleckej skupiny - Klubu TICCE v Krážovskom Chlmci a Domu tvorby v Aranyosapáty /MR/.

Keď sa medzi mnohými zimami a po celosvetovom nápore avantgardy posledných desaťročí dostal opäť k slovu hlas, požadujúci výtvarné umenie, prospôsobené bežnému ľudskému videniu, môžeme privítať túto, vskutku na človeka šitú výstavu.

Po druhýkrát sa tu predstavujú aj výtvarní umelci zo zahraničia, obaja z Maďarska - Stefánia P. Baranyai z Budapesti a István Csorba z Kisvárady, ktorí Medzibodrožie a ostatných stálych vystavovatežov tejto tradičnej prezentácie poznajú zo spoločných plenérov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/