(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Európsky turnaj poézie 2013 a koncert M. Geišberga
@ Kultúra -> Podujatia     Dec 04 2013 - 07:49 GMT


Literárno-hudobné vyvrcholenie Európskeho turnaja poézie s medzinárodnou účasťou básnikov a reprezentantov literárnych inštitúcií zo siedmich európskych krajín a koncert Martina Geišberga sa uskutoční 7. decembra 2013 o 19-stej hodine v Kasárňach/Kulturpark v Košiciach.Podujatie je posledným stretnutím víťazov ETP 2013. Slovenskou súčasťou Európskeho turnaja poézie je súťaž Básne Asseco solutions, ktorú vyhlasuje OZ literarnyklub.sk. Od roku 2011 sú Básne zapojené do európskeho projektu na podporu a prezentáciu básnickej tvorby. Počas tohto roka Slovensko prvýkrát uspelo aj v nadnárodných kolách. Reprezentuje ho Ivona Pekárková, ktorá už zvíťazila v prvom finálnom kole 28. októbra v Sarajeve. #CONT#Počas hudobno-poetického večera vystúpia víťazi národných básnických súťaží: Renate Aichinger (Rakúsko), Senka Marić Šarić (Bosna a Hercegovina), Mirjana Mrkela (Chorvátsko), Marco Bellini (Taliansko), Zsolt Szalai (Maďarsko), Ivona Pekárková  (Slovensko), Lucija Mlinarič (Slovinsko). Ďalej vystúpia minuloroční  víťazi súťaže Básne Asseco solutions: Lýdia Džundová (2011), Miroslava Ábelová (2012), Marcel Lacko (2010). 

 

Odznejú prednesy európskych básnikov v ich rodných jazykoch a v slovenskom preklade. Zároveň sa predstaví almanach Európskeho turnaja poézie 2013, ktorý obsahuje preklady súťažných básní do jazykov všetkých siedmich krajín. Večer je spojený s koncertom Martina Geišberga, ktorého hudba kombinuje jazz, baladický folklór, snové texty a temperament.  Hrajú: Martin Geišberg (gitara, spev), Patrik Pačes (perkusie). Večer moderuje: Peter Michalík (Rádio Devín). Podujatie organizuje OZ literarnyklub.sk v spolupráci s Kasárne/Kulturpark Košice. Vzniká s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Literáneho informačného centra.   


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/